XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Wymysłów

W ramach XXI Tygodnia Czytania Dzieciom Biblioteka Publiczna w Wymysłowie gościła u siebie dzieci tamtejszej Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego.

1 czerwca uczniowie z klas II i III poznali przygody Wesołego Ryjka i jego żółwia przytulanki, które przeczytała im Pani Dorota Borek – radna naszej gminy.

2 czerwca dzieci z klas 0 i I mogły dowiedzieć się na czym polega praca strażaka: komu i w jakich sytuacjach strażacy pomagają, jak często jeżdżą do pożarów, jaki mają sprzęt, od kiedy można zostać strażakiem ochotnikiem – opowiedział o tym nasz gość Pan Daniel Malesa, strażak z OSP w Janaszówku. Pan Daniel przeczytał dzieciom książeczkę Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”.

Podczas spotkań dzieci wykonały, nawiązujące do poznanych utworów, prace plastyczne, które obecnie można zobaczyć w bibliotece.

Czytającym Gościom, Dzieciom i ich Wychowawcom dziękujemy za udział w naszej akcji.