O nowościach, kwarantannie książek i katalogu on-line...

Jesień to czas, w którym aktywność na świeżym powietrzu powoli ustępuje miejsca przebywaniu w domowym ciepełku, a to z kolei sprzyja czytaniu książek. Zatem do wszystkich naszych Czytelników – obecnych i tych przyszłych – kierujemy jesienne zaproszenie do lektury.

Dzięki dotacji ze strony Gminy Sochaczew oraz z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nasz księgozbiór systematycznie jest uzupełniany o nowości wydawnicze. Zakupione nowości mogą Państwo przeglądać na stronie internetowej w katalogu, dostępnym po lewej stronie ekranu. W zakładce „Twoje konto” można się zalogować w celu śledzenia wypożyczeń i terminu zwrotu wypożyczonych materiałów. Osobno przeglądamy zbiór książek tradycyjnych, a osobno mówionych (audiobooki). Także osobno wydzielone są katalogi dla trzech naszych placówek (Kąty, Wyczółki, Wymysłów). Wyrobienie karty w którejkolwiek z wymienionych bibliotek upoważnia do korzystania z każdej z nich.

W związku z trwającą pandemią nadal nie jest możliwy wolny dostęp do półek, a książki, które przynoszą Państwo do zwrotu muszą „odleżeć swoje” w kwarantannie, nim zostaną odpisane i zwolnią na koncie miejsce na zapisanie książek nowo wypożyczonych (stąd czasem książka, która figuruje w katalogu jako dostępna, w rzeczywistości jest już niedostępna i na odwrót).

Mamy świadomość tego, że brak wolnego dostępu do regałów z książkami jest dla Państwa utrudnieniem, dlatego na stronie internetowej postaramy się robić dla Państwa coś w rodzaju przeglądu nowości wydawniczych.

Zapraszamy do odwiedzania nie tylko strony internetowej, ale przede wszystkim czekamy na Państwa w bibliotekach.